II. Oddělení Sovičky

Aktuálně pro vás nemáme žádné další novinky.

Schůzka s rodiči spojená s besedou

se koná v pondělí 14.9.2020, od 16.00 hodin.

Beseda s paní Řehůřkovou na téma: Jak vést děti k zodpovědnosti. Zodpovědnost vůči sobě, druhým, v rodině, vlastním příkladem se děti učí nejvíc. (cca 1 h, zdarma)

Poté budeme pokračovat úvodní schůzkou nového školního roku – organizace roku, akce, apod. (20 min)

Těšíme se na Vaši velkou účast

Program: Buďme kamarádi.

Se koná 15.9.2020, v dopoledních hodinách a je zdarma.

V rámci dopoledního programu bude pro děti připravena muzikoterapie – kdy se děti zapojí aktivně i pasivně poznají nové prožitky z hudby. Dle možností dětí také vyzkouší některé činnosti programu Buďme kamarádi. Např. jízdu na vozíčku, malování nohama. Budou mít možnost setkat se s některými pomůckami, které využívají lidé s postižením. Cílem programu je vyzkoušet a tím snad lépe pochopit svět kamarádů s postižením.

3D kino Pravěk

V pátek 10.9. se půjdeme do školy podívat na 3D promítání dinosauři.

Prosíme rodiče, aby děti vybavili rouškami.

ZDARMA

VÍTÁNÍ OBČANKŮ

vystoupení na vítání občanků se koná 6. října 2020, od 16.00 hodin. na obecním úradě v Olšanech.

Prosíme rodiče o doprovod na tuto akci (15min) a ustrojení dětí vhodné pro tuto příležitost.

Zdravíme ze školky,

vážení rodiče, v tomto školním roce došlo k organizačním změnám v rozdělení dětí do tříd. Otevíráme nové oddělení pro starší děti v mateřské škole (předškoláci a 5 letí). V této třídě bude menší počet dětí a bude fungovat vždy od 7.30 do 15.30, před touto dobou a po ní budou děti spojeni v původní třídě.

Šatnu budou mít děti z druhé strany budovy (naproti vstupu do zahrady), v nejbližší době bude umožněn vstup do mateřské školy za pomocí čipů, tak jako je tomu v přední části, do té doby Vás ale prosíme používejte zvonek, který je připevněný na dveřích. Od 6.30 hod. do 7.30 hod. budou děti příjmání do velké třídy, kde si je poté převezmu. Od 7.30 do 8.00 je prosím odevzdávejte v nové třídě.

K nové třídě se také pojí zrušení odpoledního spánku. Děti budou pouze odpočívat a proto nepotřebují pyžamka. Jsou pro ně připravené podložky, deky a polštáře. Dětí budou odpočívat u pohádky cca 20 minut a poté se budou věnovat odpoledním hrám popř. předškoláckým činnostem.

Odhlašovat děti, popř. volat s dotazy, přípomínkami, konzultacemi můžete na čísle: 733 741 115, dle stálého řádu školní jídelny.

Dětem prosím opět pořiďte plastové láhve na pití, které lze umývat v myčce.