II. Oddělení Sovičky

Vážení rodiče,

provoz oddělení Soviček bude od ledna 2020 prodloužen v odpoledních hodinách do 16.00 hodin. To znamená, že provoz třídy je od 7.00 hod do 16.00 hod. Děti, které příjdou ráno dříve zůstanou na půl hodiny v oddělení Koťátek.

DISTANČNÍ VÝUKA - poslední rok předškolní docházky

Rodičům dětí, kteří jsou v posledním roce předškolní docházky jsou každý týden zasílány emailem úkoly k danému tématu. Při problémech s vypracováním, komunikací apod. neváhejte paní učitelky kontaktovat. Vypracované úkoly dětem prosím zakládejte. Děkujeme za spolupráci

Po obědě si děti odpočnou při poslechu pohádky.

Odpolední náplň na místo spánku dětí:

PO - volné hry a činnosti, deskové hry

ÚT - předškolácké dovednosti - grafomotorika, rozvoj předčtenářských dovedností, logické úkoly, předmatematické pojmy, slovní zásoba aj.

STŘ - hrátky s angličtinou - poslech písní, anglické hry, základy slovní zásoby

ČT - předškolácké dovednosti - grafomotorika, rozvoj předčtenářských dovedností, logické úkoly, předmatematické pojmy, slovní zásoba aj.

PÁ - video, volní hry a činnosti dle výběru dětí

Seznam vybavení předškoláckého pouzdra

• Pastelky (nejlépe silnější trojhranné)
  • Obyčejnou tužku
  • Nůžky
  • Lepidlo v tubě

Z DŮVODU ČASTÉHO PROMOČENÍ PONOŽEK, PROSÍME RODIČE O VĚTŠÍ ZÁSOBU NÁHRADNÍCH PONOŽEK ?

PROSÍME RODIČE O SEZNÁMENÍ SE ŠKOLNÍM ŘÁDEM, KTERÝ JE K NAHLÉDNUTÍ NA NÁSTĚNCE, ŠKOLNÍCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH A NÁSLEDNÉ STVZENÍ PODPISEM, NA NÁSTĚNCE.

Zdravíme ze školky,

vážení rodiče, v tomto školním roce došlo k organizačním změnám v rozdělení dětí do tříd. Otevíráme nové oddělení pro starší děti v mateřské škole (předškoláci a 5 letí). V této třídě bude menší počet dětí a bude fungovat vždy od 7.30 do 15.30, před touto dobou a po ní budou děti spojeni v původní třídě.

Šatnu budou mít děti z druhé strany budovy (naproti vstupu do zahrady), v nejbližší době bude umožněn vstup do mateřské školy za pomocí čipů, tak jako je tomu v přední části, do té doby Vás ale prosíme používejte zvonek, který je připevněný na dveřích. Od 6.30 hod. do 7.00 hod. budou děti příjmání do velké třídy, kde si je poté převezmu. Od 7.00 do 8.00 je prosím odevzdávejte v nové třídě.

K nové třídě se také pojí zrušení odpoledního spánku. Děti budou pouze odpočívat a proto nepotřebují pyžamka. Jsou pro ně připravené podložky, deky a polštáře. Dětí budou odpočívat u pohádky cca 20 minut a poté se budou věnovat odpoledním hrám popř. předškoláckým činnostem.

Odhlašovat děti, popř. volat s dotazy, přípomínkami, konzultacemi můžete na čísle: 733 741 115, dle stálého řádu školní jídelny.

Dětem prosím opět pořiďte plastové láhve na pití, které lze umývat v myčce.