NOVINKY:

DEN ZEMĚ, 22.4.2024, děkujeme všem rodičům, kteří se akce zúčastnili.

30.4.2024 Čarodějnice v MŠ

Děti mohou přijít v maskách, (místo dopolední svačiny si opečou párek a budou pro ně přichystány hry a aktivity na zahradě v rámci dopolední výuky)

Plánované akce Soviček do konce června:

• dopravní hřiště Zábřeh, společně s přípravnou třídou ZŠ (8.4.2024) uskutečněno
  • návštěva dětského oddělení nemocnice Šumperk (11.4.) uskutečněno
  • Muzejíčko Šumperk - vesmírná herna, celá MŠ  (17.4.) uskutečněno
  • Den Země, celá MŠ, společná akce s rodiči, úklid obce (22.4.) uskutečněno
  • Čarodějnice v MŠ (30.4.)
  • Hudební pohádka v ZUŠ Šumperk (14.5.)
  • Divadlo Šumperk, celá MŠ + MŠ Písařov (20.5.)
  • Focení tříd (Libor Šíp, cena 1ks/25Kč) (21.5.)
  • Mateřinková olympiáda Zábřeh (30.5.)
  • Malá technická univerzita - stavitel města (edukační program v MŠ na rozvoj technických a logických dovedností) (11.6.)
  • Záchranná stanice pro zvířátka Ruda nad Moravou (květen nebo červen)
  • výlet Olomouc, Sovičky - ZOO, Koťátka - Krokodýlek (20.6.2024)
  • výlet Velké Losiny (červen)
  • zakončení školního roku s rodiči (červen)

a další průběžně doplňujeme

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od pátku 1.3. 2024 začíná plavecký výcvik v počtu 10 lekcí. Děti si sebou budou brát batoh s pitím, ručníkem, plavky a sprchový gel (dejte do igelitového sáčku). Koupací čepice spíše na delší vlasy - není povinná. Nedávejte dětem žádné řetízky, prstýnky nebo jiné cenné věci. Odjezd od školy v 9:20, příjezd na oběd cca 12:30.

Děti, které zůstávají v MŠ budou dodržovat režim třídy Koťátek (vycházka, doba oběda....).

TŘÍDA SOVIČKY

Učitelky: Kateřina Smrčková a Patricia Winklerová

Režim dne třídy:

ráno od 6:30 – 7:15 a odpoledne od 15:00 – 16:00 budou děti spojeny ve třídě Koťátek

6:30 - 8:00 volné hry dětí (popřípadě individuální práce s dětmi - průprava řeči, diagnostika…..)

8:00 – 12:00 povinné předškolní vzdělávání (děti 6leté), při absenci dítěte v MŠ, doplní rodiče do omluvného listu v MŠ důvod nepřítomnosti

8:00 – 8:30 ranní cvičení, pohybové hry (zaměřeno např. na lokomoční dovednosti, hrubou motoriku, koordinaci pohybu, dýchací a relaxační cviky….)

8:30 – 9:00 řízená činnost pedagogem (např. rozvoj jemné motoriky, sluchové a hudební vnímání, logogymnastika, paměťové a logické hry….)

9:00 – 9:20 hygiena, ranní svačina

9:20 – 10:00 řízená činnost pedagogem (např. předmatematická a prostorová představivost, rozvoj jazykových dovedností, grafomotorika, didaktické hry….)

10:00 – 12:00 pobyt venku (např. chůze nerovným terénem, běh, venkovní hry, environmentální a dopravní výchova…)

12:00 – 12:30 hygiena, oběd    (12:30-12:50 odchod dětí po obědě)