Mateřská škola

Mateřská škola je jednotřídní. Od 1. 1. 2003 je součástí ZŠ Olšany. Prostory jsou po celkové rekonstrukci a bezbariérové.

 

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY SE KONÁ VE ČTVRTEK 14.5.2020, V RANNÍCH HODINÁCH OD 10.00 DO 11.00 HODIN, ODPOLEDNE 16.00 DO 17.00 HODIN. S SEBOU PROSÍM PŘINESTE RODNÝ LIST DÍTĚTE, OBČANSKÝ PRŮKAZ A VYPLNĚNÉ  POTVRZENÍ LÉKAŘE.

(Který naleznete v dokumentech školy, nebo v mateřské škole.) 

MŠ se nachází v budově obecního úřadu, ve stejné budově je umístěna také veřejná knihovna, pošta a několik nových bytovek.

Nevýhodou našeho umístění je blízkost veřejného parkoviště a silnice, která je hlavní spojkou mezi Šumperkem a Čechami - směr Hradec Králové. Proto je velký důraz kladen na dopravní výchovu a chování na komunikacích.

Školka má velmi pěknou zahradu, která je vybavena jak průlezkami, houpačkami, zahradním domkem, tak i hřištěm, po kterém mohou jezdit koloběžky a tříkolky.

Vnitřní prostory tvoří malá vstupní chodba, šatna a celkem prostorná herna, která slouží zároveň také jako ložnice. Hernu doplňuje učebna s pracovními stoly, která slouží současně jako jídelna.

Od pondělí 2. října 2017 je otevřena mateřská škola po rekonstukci. Děkujeme rodičům za jejich trpělivost při prodloužení doby rekonstrukce z důvodu dalších neplánovaných úprav. Např. bylo nutné vyměnit původní podlahu v herně, která byla prohnilá. Došlo tedy k její výměně a bude dokonce i vytápěná. Došlo k odvlhčení podlah ve všech prostorách MŠ. Musely být vybudovány nové rozvody vody a kanalizace v celém objektu i nová elektroinstalace, která nevyhovovala současnýmk normám. 

Provoz ve školce je zajištěn od 6:30 do 16:00 hodin.

Na provozu se podílejí dvě učitelky, asistentka pedagoga a školnice. 

KontaktMateřská škola

telefon: (+420) 583 247 110
e-mail: ms@skola-olsany.cz

učitelky MŠ:

 

Michaela Bačiková Gerka
Kristýna Martináková

asistent pedagoga:           Lucie Minářová  
školnice:    Marie Pavlíková