Aktuálně pro vás nemáme žádné další novinky.

Mateřská škola je dvoutřídní. Od 1. 1. 2003 je součástí ZŠ Olšany. Prostory jsou po celkové rekonstrukci a bezbariérové.

MŠ se nachází v budově obecního úřadu, ve stejné budově je umístěna také veřejná knihovna, pošta a několik nových bytovek.

Nevýhodou našeho umístění je blízkost veřejného parkoviště a silnice, která je hlavní spojkou mezi Šumperkem a Čechami - směr Hradec Králové. Proto je velký důraz kladen na dopravní výchovu a chování na komunikacích.

Školka má velmi pěknou zahradu, která je vybavena jak průlezkami, houpačkami, zahradním domkem, tak i hřištěm, po kterém mohou jezdit koloběžky a tříkolky.

Vnitřní prostory tvoří malá vstupní chodba, šatna a celkem prostorná herna, která slouží zároveň také jako ložnice. Druhá třída je situována pro menší počet dětí, z větší částí dětí předškolních.

Od pondělí 2. října 2017 je otevřena mateřská škola po rekonstukci.

Od září roku 2020 je zrekonstruována také jídelna, která byla upravena pro potřeby předškolních dětí a vytvořena nová třída, herna.

Provoz ve školce je zajištěn od 6:30 do 16:00 hodin.

Na provozu se podílejí tři učitelky, asistentka pedagoga a školnice.

Telefon: (+420) 583 247 110

vedoucí učitelka:  Michaela Bačiková Gerka